Перелік лісових ділянок, відведених для заготівлі деревини в порядку рубок головного користування, рубок формування та оздоровлення лісів та інших рубок, пов"язаних і не пов"язаних з веденням лісового господарства у 2018 році

Перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів на 2019 рік

В лютому 2019 року із дотриманням діючих Санітарних правил в лісах України, у відповідності до наказу по ДП «Славутське лісове господарство» створеною комісією із залученням представників громадськості, спеціаліста відділу лісового та мисливського господарства Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Клока Є.А., провідного інженера-лісопатолога ДСЛП „Вінницялісозахист”  Ремеза С.Г., сільських голів Славутського району було обстеження лісових насаджень що належать ДП „Славутське ЛГ”, на предмет їх лісопатологічного  стану та доцільності проведення рубок з метою поліпшення санітарного стану лісів. 
В ході проведеного обстеження встановлено, причиною розладнання насаджень являється дія комплексу еколого-кліматичних факторів на тлі яких утворились сприятливі умови для виникнення небезпечного осередку стовбурових шкідників, з метою локалізації осередків шкідників та хвороб, та згідно пункту 27 Санітарних правил в лісах України (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016р. № 756)  комісія вважає за доцільне провести в даних кварталах санітарне рубання суцільне  на загальній площі 23,9 га із запасом 7901 м3, в т.ч. ліквідного - 6966 м3.  Затримка з рубкою може призвести до зниження товарності деревостанів і виникнення небезпечних осередків стовбурних шкідників.
По результатах проведеного обстеження складено акт від 08.02.2019 року

ЗВІТ ПРО ВИРОБНИЦТВО ТА РЕАЛІЗАЦІЮ ПРОДУКЦІЇ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА, ВІДТВОРЕННЯ ТА ЗАХИСТ ЛІСІВ за 2018 рік

Регламент 2018

Дозволи по ПЗФ

   ДП «Славутське лісове господарство» з метою поліпшення санітарного стану лісів в ПЗФ на 2018 рік  із дотриманням діючих Санітарних правил в лісах України отримано дозволи на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій об'єктів прироно-заповідного фонду місцевого значення Хмельницької області, а саме:
- лісового заказника місцевого значенн «Сосновий бір»;
- ботанічного заказника місцевого значення «Колонія підсніжника»;
- ботанічного заказника місцевого значення «Хутірський»;
- ботанічного заказника місцевого значення «Дорогоща»;
- ландшафтного заказника місцевого значення «Мирутинський».

ЗАХОДИ ПО ПОЛІПШЕННЮ САНІТАРНОГО СТАНУ НАСАДЖЕНЬ ДП "СЛАВУТСЬКИЙ ЛІСГОСП"

   В серпні 2018 року із дотриманням діючих Санітарних правил в лісах України, у відповідності до наказу по ДП «Славутське лісове господарство» створеною комісією із залученням представників громадськості, спеціаліста відділу лісового та мисливського господарства Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Клока Є.А., провідного інженера-лісопатолога ДСЛП „Вінницялісозахист”  Юр»єваА.А., сільських голів Славутського району було обстеження лісових насаджень що належать ДП „Славутське ЛГ”, на предмет їх лісопатологічного  стану та доцільності проведення рубок з метою поліпшення санітарного стану лісів. 
   В ході проведеного обстеження встановлено, насадження розладнані в наслідок дії несприятливих погодних умов, а саме – бурелому та вітровалу, характер пошкодження деревостану сильний – наявний куртинний, суцільний вітровал-вітролом – дерева характеризуються зламом стовбурів в різній частині та в області крон, також із-за лісопатологічного стану, що склався на обстежених ділянках, з метою локалізації осередків шкідників та хвороб, та згідно пункту 27 Санітарних правил в лісах України (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016р. № 756)  комісія вважає за доцільне провести в даних кварталах санітарне рубання суцільне  на загальній площі 11,5 га із запасом 3215 м3, в т.ч. ліквідного - 2882 м3.  Затримка з рубкою може призвести до зниження товарності деревостанів і виникнення небезпечних осередків стовбурних шкідників.
По результатах проведеного обстеження складено акт від 03.08.2018 року

Інформація про видачу спеціальних дозволів (лісорубних квитків) на заготівлю деревини в порядку рубок головного користування, рубок формування та оздоровлення лісів та інших рубок, пов'язаних і не пов'язаних з веденням лісового господарства на 1.08.2018р

ЗАХОДИ ПО ПОЛІПШЕННЮ САНІТАРНОГО СТАНУ НАСАДЖЕНЬ ДП "СЛАВУТСЬКИЙ ЛІСГОСП"

   В червні 2018 року із дотриманням діючих Санітарних правил в лісах України, після закінчення періоду «тиші», у відповідності до наказу по ДП «Славутське лісове господарство» створеною комісією із залученням представників громадськості, спеціаліста відділу лісового та мисливського господарства Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Клока Є.А., начальника відділу діагностики ДСЛП „Вінницялісозахист”  Болюха С.В., сільських голів Славутського, Ізяславсього районів було обстеження лісових насаджень що належать ДП „Славутське ЛГ”, на предмет їх лісопатологічного  стану та доцільності призначення їх в санітарне рубання суцільне. 
В ході проведеного обстеження встановлено, із-за лісопатологічного стану, що склався на обстежених ділянках, з метою локалізації осередків шкідників та хвороб та згідно пункту 27 Санітарних правил в лісах України (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016р. № 756)  комісія вважає за доцільне провести в даних кварталах санітарне рубання суцільне  на загальній площі 43,0 га із запасом 12525 м3, в т.ч. ліквідного - 11139 м3.  Затримка з рубкою може призвести до зниження товарності деревостанів і виникнення небезпечних осередків стовбурних шкідників.
По результатах проведеного обстеження складено акт від 15.06.2018 року

Заходи по поліпшенню санітарного стану насаджень НПП "Мале Полісся"

В період з 31 січня по 02 лютого 2018 року працівниками ДП "Славутський лісгосп" із дотриманням діючих Санітарних правил в лісах України та на виконання листів Держлісагенства №08-17/322-18 від 16.01.2018 року, Хмельницького ОУЛМГ №02-108 від 19.01.2018 року у відповідності до наказу по ДП «Славутське лісове господарство» створеною комісією із залученням представників громадськості, було проведено обстеження об»єктів природно-заповідного фонду НПП «Мале Полісся». Під час проведення обстеження, яке проводилось із зніманням насаджень з повітря за допомогою безпілотного літального апарату (квадрокоптера), виявлено насадження, що потребують проведення заходів з поліпшення санітарного стану лісів на загальній площі 510,5 га, а саме, проведення вибіркових санітарних рубок.  У всіх виявлених насадженнях є куртини сухих дерев, які займають площі від 0,1 га до 1,0 га, і у яких повнота життєздатних дерев (1-4 категорії стану) становить до 0,1. Згідно діючих Санітарних правил в лісах України пункт 5 проведення санітарних рубок суцільних у об`єктах  ПЗФ заборонено. 

Поточне лісопатологічне обстеження від 10.01.2018 р

   Лісопатологічний стан, який існує на ділянках хвойних насаджень, з метою локалізації осередків шкідників та хвороб, згідно пункту 27 Санітарних правил в лісах України комісією у складі спеціалістів відділу ЛМГ Хмельницького ОУЛМГ, провідного інженера лісопатолога ДЛСП «Вінницялісозахист», працівників ДП «Славутський лісгосп» та представників громадськості 10.01.2018 року було проведено поточне лісопатологічне обстеження насаджень, які потребують суцільної вибіркової санітарної рубки.
     Осередки короїда верхівкового. Дані насадження (з головною породою Сосна звичайна в складі) характеризуються розвитком та розповсюдженням небезпечних осередків короїда верхівкового, в меншій мірі лубоїда соснового малого внаслідок чого відбувається всихання соснового деревостану в сильному ступені – переважно групового характеру та куртинами до 0,1 га. Приурочене всихання переважно до стін лісових масивів (межі зрубів минулих років, дороги, «вікна» в насадженнях з нерівномірною повнотою). Характер всихання одночасний, серед сухостійних дерев переважають дерева V категорії стану. Переважає вершинний тип всихання, крони дерев сосни сильно ажурні, спостерігається зміна (освітлення) кольору глиці від світло-зеленого до жовтого (дерева IV категорії стану, що становлять в середньому від 10 до 20% від загальної кількості заселених та відпрацьованих стовбуровими шкідниками дерев). Наявний так зв. «гілкопад» - відпрацьовані гілки верхівковим короїдом кінця минулорічного вегетаційного періоду (вересень – жовтень). Також внутрішні тканини стовбурів в місцях поширення личинкових ходів вищезгаданих стовбурових  шкідників характеризуються наявністю «синяви» яка характерна при поширенні її збудників – офістомових грибів.  Сухостійні й особливо всихаючи та сильно ослаблені дерева є сприятливим фактором для утворення небезпечних осередків стовбурових шкідників в майбутньому. Враховуючи вищенаведене дані насадження потребують проведення запланованих санітарно-оздоровчих заходів, а саме санітарного рубання вибіркового.
     Всього обстежена площа складає 968,7 га.
     В тому числі по видах шкідників та хвороб:
Вершинний короїд: слабкий ступінь – 924,1 га
Середній ступінь – 14,9 га
Сильний ступінь – 18,7 га
Вітровал та бурелом слабкий ступінь – 7,3 га
Стовбурова гниль слабкий ступінь 11,0 га
     Даним обстеженням рекомендовано провести:
- СРВ – на площі 950,0 га
- СРС – на площі 18,7 га
Підтверджуючі документи та відомості поточного лісопатологічного обстеження додаються.

ЛІСОГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ЗА 2017 РІК

Інформація про видачу лісорубних квитків на заготівлю деревини в порядку рубок головного користування, рубок формування та оздоровлення лісів та інших рубок, пов'язаних і не пов'язаних з веденням лісового господарства, станом на 01.09.2017р

   Враховуючи лісопатологічний стан, що склався на даний час на деяких ділянках хвойних насаджень, з метою локалізації осередків шкідників та хвороб та згідно пункту 27 Санітарних правил в лісах України (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016р. № 756) комісією в складі спеціалістів відділу ЛМГ Хмельницького ОУЛМГ, інженера-лісопатолога ДЛСП «Вінницялісозахист», працівників ДП «Славутський лісгосп» та представників громадськості 31.08.2017 року було проведено обстеження обстеження    насаджень,   що  потребують   суцільної   санітарної  рубки. 
   В ході обстеження було встановлено, що причиною розладнання даних насаджень являється дія комплексу еколого - кліматичних факторів  на тлі яких утворились сприятливі умови для виникнення небезпечного осередку стовбурових шкідників. Переважаючими видами яких являються короїд вершинний,  про що свідчить характер всихання деревостану – переважає вершинний тип всихання, крони дерев сильно ажурні, спостерігається зміна (освітлення) кольору крони від світло-зеленого до жовтого (відповідає IV категорії стану дерев).  Також внутрішні тканини стовбурів в місцях поширення личинкових ходів вищезгаданих стовбурових шкідників характеризуються наявністю «синяви» яка характерна при поширенні її збудників - офіостомових грибів. На момент проведення обстеження спостерігається наявність так званих «стрижених» пагонів та гілок. В цілому, всихання деревостану носить суцільний характер. Повнота життєздатного деревостану становитиме менше 0,1.
   Комісією прийнято рішення за доцільне провести санітарне рубання суцільне  на загальній площі 1,7 га із запасом 663 м3, в т.ч. ліквідного - 592 м3 в Крупецькому лісництві.  Затримка з рубкою може призвести до зниження товарності деревостанів і виникнення небезпечних осередків стовбурних шкідників.
Підтверджуючі документи на право проведення заходів з поліпшення санітарного стану лісів:
- Пропозиції щодо проведення суцільних санітарних рубок
- Перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів

ЗВЕДЕНА ВІДОМІСТЬ НАСАДЖЕНЬ, що потребують суцільнї санітарної рубки

Дозвіл на суцільні рубки санітарні

ПЕРЕЛІК ЗАХОДІВ З ПОЛІПШЕННЯ ССАНІТАРНОГО САТНУ ЛІСІВ НА 2017 РІК ПО ДП "СЛАВУТСЬКЕ ЛГ"

Відомості лісосік рубок головного користування та план рубок догляду за лісом

Перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів на 2017 рік НПП Мале Полісся

Перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів на 2017 рік. Санітарні рубки вибіркові

Перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів на 2017 рік. Санітарні рубки суцільні

Пропозиції щодо проведееня санітарних рубок суцільних