Хутірське лісництво займає площу 1050,2га. Довкола нього знаходяться села: Романіни, Миньківці, Хутір, Пашуки та Хутір Шевченко. У Хутірському лісництві переважають дубові ліси з дуба звичайного високостовбурного – до 60% площі, соснові ліси з сосни звичайної і модрини ростуть з 1-7, 10-12, 18-19 квартал, вони займають – до 23% площі, березові ліси з берези повислої розкинулись у 12, 18, 19 кварталах і охоплюють – до 10% площі, решта території припадає на: ялинові ліси з ялини європейської , чорновільхові ліси з вільхи чорної, ясенові ліси з ясена звичайного і клена.
   У Хутірському лісництві ростуть дубові ліси з дуба високостовбурного – до 60% площі, які належать до різної вікової групи – молодняки, середньовікові, пристигаючі, стиглі та перестиглі. Під цими лісами сформувались дерново-підзолисті супіщані та ясно-сірі і сірі опідзолені ґрунти. Дерново-підзолисті ґрунти характеризуються тим, що материнські породи – піски, супіски, суглинки, ніби перевідкладені водами, різні за механічним складом і потужністю. Ясно-сірі опідзолені ґрунти зазвичай у лісах займають вершини горбів, стрімкі схили переважно північних експозицій. Сірі опідзолені ґрунти за своїм генезисом близькі до ясно-сірих.
У цьому лісництві орнітофауна представлена такими видами птахів: дрізд співочий, дрімлюга, яструб малий, дятел біло спинний, щиглик, щеврик лісовий, шуліка чорний, чикотень, чечітка звичайна, сорока, соловей східний, сова сіра, синиця довгохвоста, снігур, підорлик малий, омелюх і дятел малий.
   Серед земноводних вдається бачити: часничницю, квакшу, жабу трав҆яну, тритона звичайного, ропуху сіру, кумку червоночереву, ропуху зелену, а в лісових озерцях – жабу озерну.
   Плазуни у цьому лісництві  в теплу пору року видають свою присутність такими видами: веретільницею, вужом звичайним, гадюкою звичайною, мідянкою, ящіркою прудкою, а по тутешнім водоймам – жабою ставковою, черепахою болотяною та вужом водяним.
   Найбільш поширеними ссавцями у лісництві є: миша лісова, лисиця, їжак звичайний, вовчок лісовий, заєць-русак, козуля, кріт, ласка, куниця лісова та куниця кам»яна, лось, нічниця велика, свиня дика і навіть вовки заходять часом.
На території Хутірського лісництва функціонує лісовий розсадник, декоративна шкілка та теплиця. Тут вирощуються туя колоновидна, туя шаровидна, кипарисовик горіхоплідний, самшит вічнозелений, ялівці, декоративні кущі, тощо.
У Хутірському функціонує дві ботанічних пам’ятки природи місцевого значення «Дуби велетні» та «Дубове насадження».
   Лісничий Хутірського лісництва – Білецький Юлій Цезарович.
   Свій трудовий шлях розпочав Білецький Ю.Ц. у ДП «Славутський лісгосп» з 1990 року на посадах: майстер лісозаготівель, помічник лісничого та з 1991 року лісничий Хутірського лісництва. Його родину можна віднести до династії лісівників. Його дід, прадід та батько Цезар Адамович також працювали в Хутірському лісництві. Нагороджений: Почесною Грамотою Голови Держлісагентства, заносився на дошку пошани підприємства, є вмілим організатором та наставником молодих.