Лісництво Кряжова буда

   Лісництво Кряжова буда займає площу 1164 га.
У лісництві Кряжова буда 8-9, 13-14, 20-22, 32-33, 42-43 кварталах панують дубові ліси з дуба високостовбурного – близько 30 % площі, соснові ліси з сосни звичайної  – до 35% площі, березові ліси з берези повислої – до 20% площі, , чорновільхові ліси з вільхи чорної – до 15%, решта території припадає на: ялинові ліси з ялини європейської, ясенові ліси з ясена звичайного і клена.
 Під цими лісами сформувались дерново-підзолисті супіщані та ясно-сірі і сірі опідзолені ґрунти. Дерново-підзолисті ґрунти характеризуються тим, що материнські породи – піски, супіски, суглинки, ніби перевідкладені водами, різні за механічним складом і потужністю. Ясно-сірі опідзолені ґрунти зазвичай у лісах займають вершини горбів, стрімкі схили переважно північних експозицій. Сірі опідзолені ґрунти за своїм генезисом близькі до ясно-сірих.
   У цьому лісництві орнітофауна представлена такими видами птахів: дрізд співочий, дрімлюга, яструб малий, дятел біло спинний, щиглик, щеврик лісовий, шуліка чорний, чикотень, чечітка звичайна, сорока, соловей східний, сова сіра, синиця довгохвоста, снігур, підорлик малий, омелюх і дятел малий.
   Серед земноводних вдається бачити: часничницю, квакшу, жабу трав҆яну, тритона звичайного, ропуху сіру, кумкучервоночереву, ропуху зелену, а в лісових озерцях – жабу озерну.
   Плазуни у цьому лісництві  в теплу пору року видають свою присутність такими видами: веретільницею, вужом звичайним, гадюкою звичайною, мідянкою, ящіркою прудкою, а по тутешнім водоймам – жабою ставковою, черепахою болотяною та вужом водяним.
   Найбільш поширеними ссавцями у лісництві є: миша лісова, лисиця, їжак звичайний, вовчок лісовий, заєць-русак, козуля, кріт, ласка, куниця лісова, лось, нічниця велика, свиня дика і навіть пацюк сірий.
У лісництві Кряжова буда функціонує дві гідрологічні пам’ятки  природи місцевого значення «Три дуби», «Витік річки Утка» та ботанічна памятка природи «Дуб черешчатий».
   Лісничий лісництва Кряжова буда – Ніколаєнко Ігор Михайлович.