ЛІСНИЦТВО "ТЕРЕБІЖІ"

Лісництво "ТЕРЕБІЖІ"
  
  Лісництво "Теребіжі" займає площу 1145 га, та входить до складу ДП "Славутське лісове господарство" і розташоване в південній його частині, Славутського адміністративного району.
  Контора лісництва знаходиться в м.Славута, кв. №33 Славутського району, Хмельницької обл., на відстані 2 км. від контори лісгоспу.
  Лісництво організоване згідно наказу ДП "Славутський лісгосп" № 4 від 4.01.2016 року на підставі наказу ДКЛМГУ № 158 від 27.05.2010 року листа Хмельницького ОУЛМГ №5-1268 від 23.12.2008 року в результаті реорганізації Голицького лісництва .
  До скаладу лісництва входять такі квартали: 33, 34, 38, 39, 46, 47, 55, 56, 64, 65, 63.
  Держлісфонд лісництва межує: на сході- з лісовими масивами Варварівського л-ва, на заході- з лісовими масивами Голицького л-ва, на півдні- з лісовими масивами ДП"Ізяславський лісгосп". Понад 70% площі лісництва входить до складу НПП "Мале Полісся".
  Клімат в районі розміщення лісництва помірно-континентальний, що сприяє розвитку таких деревних порід, як: сосна звичайна, ялина європейська, модрина європейська, дуб звичайний, дуб червоний, береза повисла липа дрібнолиста, осика, граб. Переважаючою породою є сосна звичайна, на яку припадає понад 90% вкритої лісом площі, що характеризується молодняками, середньовіковими, пристигаючими, стиглими і перестиглими насадженнями.
  У чагарниково-трав'янистому ярусі росте: орляк звичайний, малина, брусниця, чорниця, виснівка дволиста, богно звичайне, ожина волосиста, крушина ламка, верба козяча та ліщина. Виділєються у лісі добре розвинений моховий покрив, який представлений сфагнумом дібровним і плевроцієм Шребера.
  З метою належного дотримання санітарного стану в лісництві, щорічно на площі понад 70 га проводяться рубки формування і оздоровлення лісів, санітарні та суцільносанітарні рубки. Лісовідновлення проводиться переважно шляхом садіння лісових культур. На площі понад 30 га проводяться рубки догляду за лісом, це такі рубки, як освітлення, прочищення, проріджування і прохідна рубка. Мета цих рубок єфективне використання продуктивних сил природи для вирощування цінних деревостанів.
  Фауна ссавців цього лісництва включає в себе такі види тварин: білка звичайна, заєць русак, їжак звичайний, козуля, куниця лісова, ласка, лисиця руда, миша лісова, дикий кабан. 
  Серед анфібій вдається побачити жабу гостроморду, ставкову, трав'яну і навіть озерну; квакшу; ропуху зелену та сіру; тритона гребінчастого та звичайного.
  Частіше всього видають себе такі плазуни: веретільниця, вуж водяний, гадюка звичайна, медянка, ящірка живородна і прудка.
  Склад орнітофауни представлений такими видами: коноплянка, зузуля звичайна, шуліка, шпак,зяблик, крук, кропив'янка прудка, пугач, підорлик малик, підсоколик
малий та дятел.
  На території лісництва знаходиться гідрологічний заказник загальнодержавного значення " Теребіжі", площа якого складає 30,3 га. Природний комплекс з чотирьох озер, на яких утворились болота різних типів і сформувався рослинний покрив, який характеризується унікаальними флористичними особливостями. Має важливе наукове значення як збережена унікальна екосистама.
  В цілому флора НПП "Мале Полісся" є багатою і різноманітною, містить багато видів різних ботаніко-географічних та еколого-ценотичних груп.