МИНЬКІВСЬКЕ ЛІСНИЦТВО

  Миньківське лісництво, загальною площею 1356,7 входить до складу ДП "Славутський лісгосп” і розташоване в східній його частині на території Славутського та Шепетівського адміністративних районів.
      Контора лісництва знаходиться в м.Славуті кв.№18 Крупецького лісництва                  ДП „ Славутський лісгосп”, на відстані 4 км. від контори лісгоспу.
Лісові масиви лісництва розташовані на території Мало-Поліського лісового району зони змішаних лісів.
    Лісництво організоване згідно наказу ДП „ Славутьский лісгосп” № 72 від 01.07.2010 року на підставі наказу ДКЛМГУ №158 від 27.05.2010 року в результаті розукрупнення Славутського лісництва.
   Клімат в районі розміщення лісництва помірно-континентальний, що сприяє розвитку таких деревних і чагарникових порід як сосна, ялина, модрина, дуб звичайний, дуб червоний, береза повисла, осика, вільха чорна, липа тощо. Переважаючими насадженнями на території лісництва є листяні ліси, що характеризуються молодняками, середньовіковими, пристигаючими, стиглими і перестиглими насадженнями, займають 60% вкритої лісовою рослинністю лісових ділянок: твердолистяні господарства - 22 % та м’яко листяне господарство відповідно 38 % від загальної площі лісництва. На хвойні ліси припадає 40 %.Згідно середніх таксаційних показників по лісництву середній вік насаджень -48 років, середній клас бонітету-1 ,середня повнота -0,74,запас на 1 га вкритих лісовою рослинністю лісових ділянок-219 м³,запас на 1 га стиглих і перестійних насаджень-246 м³,середня зміна запасу на 1 га-4,2м³,
   Крім цього, з метою вирощування якісних лісових масивів та утримання лісів в належному санітарному стані, щорічно на площі понад 50 га. проводяться рубки формування і оздоровлення лісів та санітарні рубки, від чого лісгосп отримує додатково-500-700 м³ деревини.
   В умовах лісництва лісовідновлення проводиться переважно шляхом садіння лісових культур, створюються посадкою сіянців. Термін переведення лісових культур у вкриті лісовою рослинністю землі становить в середньому 6-7 років.
Для безперервного і невиснажливого лісокористування щорічно рубок головного користування в лісництві проводиться на площі понад 10 га. вихід деревини становить близько 2800 тис.м³.Рубки головного користування на 100% проводяться в місцях запроектованих лісовпорядкуванням та ведуться згідно „Правил проведення рубок головного користування в лісах України”.