Романінське лісництво займає площу 1131,4 га. 
   У Романінському лісництві з 23 по 27, з 24-37 квартали домінують дубові ліси з дуба високостовбурного – до 40% площі, соснові ліси з сосни звичайної займають – до 40% площі, березові ліси з берези повислої охоплюють – до 15% площі, решта території припадає на: ялинові ліси з ялини європейської, чорновільхові ліси з вільхи чорної, ясенові ліси з ясена звичайного і клена.
   Під цими лісами сформувались дерново-підзолисті супіщані та ясно-сірі і сірі опідзолені ґрунти. Дерново-підзолисті ґрунти характеризуються тим, що материнські породи – піски, супіски, суглинки, ніби перевідкладені водами, різні за механічним складом і потужністю. Ясно-сірі опідзолені ґрунти зазвичай у лісах займають вершини горбів, стрімкі схили переважно північних експозицій. Сірі опідзолені ґрунти за своїм генезисом близькі до ясно-сірих.
   У цьому лісництві орнітофауна представлена такими видами птахів: дрізд співочий, дрімлюга, яструб малий, дятел біло спинний, щиглик, щеврик лісовий, шуліка чорний, чикотень, чечітка звичайна, сорока, соловей східний, сова сіра, синиця довгохвоста, снігур, підорлик малий, омелюх і дятел малий.
   Серед земноводних вдається бачити: часничницю, квакшу, жабу трав҆яну, тритона звичайного, ропуху сіру, кумкучервоночереву, ропуху зелену, а в лісових озерцях – жабу озерну.
   Плазуни у цьому лісництві  в теплу пору року видають свою присутність такими видами: веретільницею, вужом звичайним, гадюкою звичайною, мідянкою, ящіркою прудкою, а по тутешнім водоймам – жабою ставковою, черепахою болотяною та вужом водяним.
   У лісництві функціонує вольєр для утримання диких тварин, в якому живе і розмножується понад два десятки диких кабанів.
Найбільш поширеними ссавцями у лісництві є: миша лісова, лисиця, їжак звичайний, вовчок лісовий, заєць-русак, козуля, кріт, ласка, куниця лісова, тхір звичайний, лось, нічниця велика, свиня дика.
   У Романінському лісництві функціонує  ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Підсніжник звичайний». 
   Лісничий Романінського лісництва – Кірічок Олександр Валерійович.
   Свій трудовий шлях розпочав Олександр Валерійович у ДП «Славутський лісгосп» з 1991 року робітником по підсочці лісу Славутського лісництва. Закінчив Національний аграрний університет у 1996 році. Після закінчення університету працював майстром лісу Славутського лісництва. З 2007 року помічник лісничого Хутірського лісництва, а з 2009 року став керівником Романінського лісництва.