Славутське лісництво займає площу 1556,3 га.
   В результаті розукрупнення Славутського лісництва до його складу відійшли  квартали: 1,4,5,10-12, 20-22, 33-34, 38, 39, 43,47. 
   Лісові масиви Славутського лісництва ДП «Славутський лісгосп» знаходяться довкола с. Крупець, Улашанівка, Хутір Шевченко, Кам’янка та м. Славута. У лісових масивах переважають соснові ліси з сосни звичайної і модрини – до 80% площі, які належать до різної вікової групи – молодняки, середньовікові, пристигаючі, стиглі та перестиглі. Крім цього, тут можна бачити: березові ліси з берези повислої– до 15% площі, чорновільхові ліси з вільхи чорної – до 5% площі. Тутешні соснові ліси характеризуються тим, що деревний ярус утворює сосна звичайна і модрина, поодиноко – береза повисла та дуб звичайний. У такому лісі підлісок не розвинений. Чагарниково-трав’яний покрив складає – брусниця, орляк звичайний, чорниця, верес звичайний, лохина, шучник дернистий, дзвоники персиколисті, перстач гайовий, молінія голуба, перлівка поникла, вербозілля звичайне, ожина волосиста, веснівка дволиста та багно звичайне.
   Соснові ліси лишайникові характеризуються тим, що їх деревостани утворює виключно сосна звичайна. Підлісок у цьому лісі не розвинений. В основі розрідженого чагарниково-трав’яного покриву виділяється костриця овеча, золотушник звичайний, нечуйвітер волохатенький, чебрець звичайний, келерія сиза, мучниця звичайна, цмин піщаний, верес звичайний і булавоносець сіруватий. У лишайниковому покриві росте – кладонія лісова та кладонія оленяча.
У цьому лісництві орнітофауна найбільш представлена такими видами птахів: берестянка звичайна, щиглик, щеврик лісовий, шуліка чорний, чечітка звичайна, сорока, соловей східний, сова сіра, синиця довгохвоста, снігур, підорлик малий, омелюх і дятел малий.
Серед земноводних вдається бачити: часничницю, квакшу, жабу трав҆яну, тритона звичайного, ропуху сіру, кумку червоночереву, ропуху зелену, а в лісових озерцях – жабу озерну.
Плазуни у цьому лісництві  в теплу пору року видають свою присутність такими видами: веретільницею, вужом звичайним, гадюкою звичайною, мідянкою, ящіркою прудкою, а по тутешнім водоймам – жабою ставковою, черепахою болотяною та вужом водяним.
Найбільш поширеними ссавцями у лісництві є: миша лісова, лисиця, їжак звичайний, вовчок лісовий, заєць-русак, козуля, кріт, ласка, куниця лісова, свиня дика.
   На території Славутського лісництва функціонує гідрологічна памятка природи місцевого значення «Свята криниця», яка входить до складу придно-заповідного фонду України, який охороняється як національне надбання і є складовою частиною світової системи природних територій та об’єктів, що перебувають під особливою охороною. Це є джерело цілющої води з підвищеним вмістом сірководню.
Лісничий Славутського лісництва – Нерода Тарас Володимирович.
   Професійну діяльність розпочав після закінчення Національний ЛТУ України у 2005 році помічником лісничого Омельянівського лісництва ДП «Коростенське ЛМГ». З 2009 року лісничий новоствореного лісництва «Кряжова буда» ДП «Славутський лісгосп», з 2010 року по 2011 рік лісничий Лугинського лісництва ДП «Лугинський лісгосп» Житомирське ОУЛМГ. З 2011 року інженер лісового господарства, з 2013 року лісничий Славутського лісництва.