У межах Жуківського лісництва ДП «Славутський лісгосп», яке займає площу 2233,4 га розкинулось чотири лісових урочища: «Хвощівка» - 1 - 4 квартал, довкола знаходяться с. Великий Правутин, Хвощівка, Малий Правутин, Модестівка, Бесідки, «Дятилівка» - 5 - 7 квартал, поруч с. Соснівка, Дятилівка, «Ногачівка» - 8 – 18 квартал, зовсім близько с. Марачівка, Жуків, Ногачівка, «Сьомаки» - 19 - 22 квартал, недалечко с. Гориця, Семаки, Хоровець. У Жуківському лісництві соснові ліси з сосни звичайної і модрини займають – до 35% площі, дубові ліси з дуба червоного і дуба високостовбурного – до 40% площі, чорновільхові ліси з вільхи чорної – до 10% площі, грабові ліси з граба звичайного та ільмових – до 2% площі. Крім цього тут ростуть – ялинові ліси з ялини європейської– до 12% площі. Тутешні дубові ліси з дуба високостовбурного характеризуються тим, що деревостани їх двох’ярусні. У першому ярусі переважає дуб звичайний високостовбурний, їх супроводжують – явір, береза повисла та ясен звичайний. У другому ярусі досить розрідженому, виділяються – граб звичайний, клен гостролистий, липа серцелиста, в’яз гладенький, берест, осика, черемха. У такому лісі підлісок досить добре розвинений, у його складі ростуть – бруслина бородавчаста, жостер, глід кривочашечковий, терен, клен татарський, ліщина, бузина чорна, черемха, свидина кров’яна, скумпія та гордовина. У трав’яному килимі квітнуть – купина багатоквіткова, конвалія звичайна, ожина сиза, копитняк європейський, медунка маленька, фіалка шершава, яглиця звичайна, перлівка ряба і зірочник лісовий.
   Чагарниково-трав’яний ярус має розріджений покрив, у якому квітнуть – чебрець звичайний, костриця овеча, верес звичайний, цмин піщаний, булавуносець сіруватий, келерія сиза, золотушник звичайний, нечуйвітер волохатенький і мучниця звичайна. У лишайниковому покриві виділяються – кладонія оленяча та кладонія лісова.
   Ділянки лісу з молодими насадженнями відзначаються дуже добрими захисними умовами, тому тут взимку концентруються зайці-русаки, лисиці, козулі. У середньовікових насадженнях кращі кормові умови, зазвичай, тут живе чимало видів птахів: зозуля звичайна, коноплянка, берестянка звичайна, вівчарик весняний, вільшанка, вивільга, ворона сіра, горихвістка звичайна, грак, дрізд співочий, дятел великий, жайворонок лісовий, зяблик і кропив’янка рябогруда. 
   Серед ссавців у поле зору потрапляють: білка звичайна, куниця лісова, бурозубка, єнотовидна собака, їжак звичайний, кріт, ласка та миша лісова.
   Для лісових формацій особливо там, де протікають річки, є болота, типові такі земноводні: жаба гостроморда, зелена ропуха, жаба травяна, кумкачервоночерева і ропуха звичайна. У теплу пору року у цих лісах під гнилими колодами, пеньками, купами хмизу іноді скупчуються тритони гребінчасті, тритони звичайні, які зазвичай тут зимують.
   У лісових зооценозах трапляються плазуни: ящірка прудка, веретільниця, ящірка живородяща, вуж звичайний і спорадично мідянка. 
   У Жуківському лісництві є постійний розсадник площею 2 га, на якому вирощуються сіянці листяних та чагарникових порід, які вводяться у лісові культури. Функціонує декоративна шкілка та шкілка новорічних ялинок. 
   Лісничий Жуківського лісництва – Свідзінський Вячеслав Іванович.
   Вже 46 років лісництво очолює Відмінник лісового господарства України Вячеслав Іванович Свідзінський. Вячеслав Іванович працює в ДП «Славутський лісгосп» з 1970 року. Займав різні посади: лісоруб, майстер лісозаготівель, лісник, помічник лісничого, а з 1998 року і по теперішній час – лісничий Жуківського лісництва. За час роботи в державній лісовій охороні зарекомендував себе як висококваліфікований спеціаліст в справі охорони лісу від пожеж, лісопорушень, захисту лісу від шкідників та хвороб. Як досвідчений працівник лісового господарства є наставником молодих працівників та спеціалістів. Нагороджений відзнакою Президента України – ювілейною медаллю «20 років незалежності України», «Відмінник лісового господарства», Нагрудним Знаком «За бездоганну службу в державній лісовій охороні – 20 років», лісничий І класу, також нагороджений Іменним годинником Голови Державного агентства лісових ресурсів України, неодноразово заносився на Дошку Пошани лісгоспу, має Подяки Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства, обраний депутатом районної ради чотирьох скликань.