Основним завданням охорони та захисту лісів являється: збереження  лісів від пожеж, самовільних рубок та захисту лісів від шкідників та хвороб. Державною лісовою охороною лісгоспу проводиться велика робота, пов'язана з охороною лісів від пожеж, самовільних рубок, охороною від браконьєрства та інших лісопорушень.    
       За пожежонебезпечний період 2017 року по ДП „Славутське лісове господарство" стався 1 (один) випадок лісової пожежі на площі 0,02 га, в т.ч. лісові землі 0,02 га, по лісництвах:
- Стриганське - 0,02 га (1 випадок) - без збитків завданих лісовому господарству.
Середня площа на 1 випадок минулого року складала 0,28 га. 
Витрати на гасіння лісових пожеж склали – 1,0 тис. грн.
Витрати на охорону лісів від пожеж склали – 1502,9 тис. грн.
Основною причиною виникнення лісових пожеж - необережне поводження населення з вогнем у пожежонебезпечний період, працівниками державної лісової охорони здійснюється велика профілактична робота по попередженню та виявленню лісових пожеж. В період надзвичайно високих температур проводилися спільні рейди, що склали 67 виїздів з працівниками Славутського РС ГУ ДСНС, Славутського ВП ГУ НПУ та з працівниками Славутської райдержадміністрації по виявленню порушників правил пожежної безпеки, проведено лекцій та бесід з населенням на природоохоронну тематику 382,
з громадянами проводились бесіди на тему правильного поводження з вогнем. Злісних порушників порушення Вимог пожежної безпеки не було.
        З метою попередження розповсюдження лісових пожеж за пожежонебезпечний період 2017 року було влаштовано - 475 км мінералізованих смуг, проведено догляд за мінералізованими смугами протяжністю - 2790 км.
Для боротьби з лісовими пожежами у ДП „Славутське лісове господарство" діє ЛПС - ІІ типу, до складу якої входить чотири пожежні автомобілі, з яких два - ГАЗ - 66, один - ЗІЛ- 130, один - ЗІЛ-131, які обслуговують 4 водії - пожежники. Для додаткової допомоги при гасінні великих лісових пожеж згідно оперативно- мобілізаційного плану є можливість залучення сил таких підприємств, як : 
18 ДПРЧ - ГУ ДСНС України в Хмельницькій області м. Славута, 3 ДПРЗ  ГУ ДСНС України в Хмельницькій області м. Нетішин, ДО „Комбінат Естафета" м. Славута, Військовою частиною А 1358 с. Цвітоха, Ганнопільською СПО (сільською пожежною охороною) та Берездівською МПО (місцевою пожежною охороною). Також у лісгоспі створено добровільну пожежну дружину до складу якої входить 76 чоловік. Всі члени добровільної пожежної дружини застраховані. Лісову пожежу, яка виникла у 2017 році на території ДП „Славутське лісове господарство" було ліквідовано силами ЛПС – II. Також, по можливості, лісгосп допомагає іншим лісокористувачам при гасінні лісових пожеж.
        Для гасіння лісових пожеж ДП „Славутське лісове господарство" має в наявності:
- протипожежна техніка: пожежні автомобілі – 4 од.., пристосовані автомобілі для цілей пожежогасіння – 2 од.
          Для вчасного виявлення лісової пожежі та її оперативного реагування на підприємстві маємо 4 (чотири) металеві спостережні вежі, три з яких обладнані системою відео спостереження. Всі три системи відео спостереження виведено на центральний пульт в лісгосп за якими спостерігає пожежний сторож та водій пожежного автомобіля. Один з водіїв-пожежників знаходиться на цілодобовому чергуванні.
         Всі працівники державної лісової охорони забезпечені форменим одягом.
   З метою недопущення самовільних порубок у хвойних молодняках в передноворічний період в їх охороні брали участь 3 (три) групи загальною чисельністю 14 чоловік. Було опубліковано статі у місцевих та районних газетах - 4 шт., проведено 17 спільних рейдів по виявленню порушників, порушників не виявлено. 
 
Санітарний  стан  лісів.  
Загальна  площа  пошкоджених  лісових  насаджень – 3439 га. в т.ч.
шкідливими  комахами – 3259 га., хворобами – 29 га., несприятливими  погодними  умовами  – 151 га., в т.ч. вітровалом, буреломом  – 151 га.
        Загинуло соснових лісових насаджень пошкоджених вершинним короїдом (визначено по результатам поточних лісопатологічних обстежень за участю  спеціалістів державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Вінницялісозахист») – 78 га. 
        Санітарні  рубки.
Санітарні  рубки  суцільні проведено  на  загальній площі 74 га., загальний  запас 23341 куб.м.,  ліквідний запас 20990 куб.м.  
Санітарні  рубки  вибіркові проведено  на  загальній площі 1388 га., загальний  запас  50033 куб.м.,  ліквідний запас 44115 куб.м.  
Одночасно з проведенням санітарних рубок проводилося вивезення  заготовленої  деревини.
Очищення  від  захаращеності  на протязі 2017 року не проводилось.
Зараженість  насаджень  шкідниками  і  хворобами  лісу.
На  початок  звітного року  площа  осередків  шкідників  і  хвороб  лісу становила  1116  га.  із  них 1807 га вимагало   проведення   невідкладних заходів  боротьби. 
           Ліквідовано  заходами  боротьби  в  поточному  році – 1311 га., осередків  шкідників  і  хвороб.
Загальна  площа  осередків  на  кінець  звітного  року становить – 1977  га. 
в т. ч. потребують заходів  боротьби  –  1948 га.

Виконання планових заходів по захисту лісів по ДП „Славутське лісове господарство”

№ п/п Назва заходів Одиниця виміру По плану Фактичне виконання
Об'єм Сума, т.грн. Об'єм Сума, т.грн.
1 2 3 4 5 6 7
Захист лісів від шкідників та хвороб
1 Проведення поточного лісопатологічного обстеження насаджень га / т.грн 4000 10,0 4100 13,2
2 Винищувальних заходи боротьби з шкідниками і хворобами лісу, в т.ч. га / т.грн 500 17,5 700 24,1
наземні га / т.грн 500 17,5 700 24,1
авіаційні га / т.грн
3 Ґрунтові розкопки ям /т.грн 400 6,0 450 7,1
4 Інші витрати т.грн.
5 Утримання лісозахисної служби т.грн.
Разом т. грн 33,5 44,4
 
   Біологічні заходи боротьби (виготовлення та розвішування штучних гнізд для птахів)  проведено на загальній площі –  700 га.
Загальна  сума  коштів,  використаних на  проведення  винищувальних  біологічних заходів  в  осередках   шкідників   лісу склала –  24,1 тис. грн.
  Біологічними  заходами   боротьби  охоплено загальну площу  –  700 га. 
в т.ч. розвішування  шпаківень –  700 га. / 700 шт.