< Попередня новина


БУДНІ НЕТІШИНСЬКОГО ЛІСНИЦТВА

30.08.2017 11:16 | давність новини: 4 р.
Автор:  Прес-служба ДП «Славутський лісгосп»
Категорія: Загальні новини

Найбільше задоволення від життя отримує людина  тоді, коли робота співпадає з хоббі. Напевно далеко не кожному в житті випадає можливість віднайти таку роботу, яка б не лише приносила матеріальне забезпечення, а й надавала моральне задоволення і душевний спокій. 
     Лісничий Нетішинського  лісництва  Андрій Ткачук, та помічник лісничого  Володимир Мацун,  сумлінно трудяться над виконанням поставлених завдань, докладаючи максимально сил та знань. Відповідальність, дисципліну та професіоналізм…  ці три риси характеру цінує у своїх колегах та працівниках  Андрій Петрович. Він, як лісівник із досвідом (має вже 20 років лісового  стажу праці), знає усі складнощі та проблеми, які можуть виникнути в роботі, тому завжди  підтримує та допомагає порадою.
     День за днем трудяться лісівники, плекають створений власними руками пам’ятник природи. Цього року  посадили  4,6  гектарів нового лісу, доповнили культури на  0,7  гектара, провели догляд за лісовими культурами на майже   25  га площі.  Загалом висадили   34600  шт сіянців, вирощених із закритою кореневою системою.   Проведено рубки догляду  на площі  6,6  га, заготовлено  297  метрів кубічних  деревини.
     Має Нетішинське лісництво і свою власну так звану «родзинку». На околицях  міста Нетішин розташовується дві природозаповідних території: ботанічний заказник «Дорогоща», в лісах якого  зростають рідкісні плауни, лілія лісова, кадило сарматське, орхідеї; заказник «Праліс»  - старий дубовий ліс, деревостан якого разом з грабом утворюють 200 – літні дуби. Все це природне багатство відкриває місцевим біологам можливість у різноманітних організаційних формах проводити з школярами вивчення навколишнього світу. З метою виховання в дітей дбайливого ставлення до природи, розширення і поглиблення знань у галузі природничих наук, набуття ними практичних умінь та навичок ведення лісового господарства у  2005 році позашкільним навчальним закладом «Краєзнавчий центр» міста Нетішина і ДП «Славутський  лісгосп» створено учнівське лісництво. До його лісоохоронних лав входять більше 30 нетішинських  школярів-природолюбів. Сьогодні шкільне лісництво по рівню роботи одне з найкращих у області. За учнівським лісництвом закріплено 5383 га лісу для проведення навчальних теоретичних і практичних занять, експериментально-дослідницької роботи, збирання насіння та лікарської сировини, охорони, захисту та благоустрою лісів. Основні лісоутворюючі породи на території лісництва сосна звичайна, дуб звичайний,  м’яколистяні породи. Вікова  структура вкритих лісом земель: молодняки – 13 відсотків, середньовікові – 47 відсотків, пристигаючі – 21, стиглі і перестиглі 19 відсотків.
     На даний час внаслідок масового пошкодження соснових насаджень верхівковим короїдом  в лісництві проводяться санітарно оздоровчі заходи. На вражених шкідниками ділянках проводяться вибіркові та суцільні  санітарні рубки. У 2017 році вибіркових санітарних  рубок проведено на площі 107 Га, суцільних санітарних рубок на площі 1,4 Га, і заготовлено 2010 кубічних метрів деревини. Зруби, які виникають після проведення санітарних рубок обов’язково будуть засаджені лісовими культурами. Вивчаються та аналізуються нові схеми посадки та нові види культур.
     Дружно та корисно працюють у Нетішинському лісництві. Для них кожний день – звичайні робочі будні, присвячені зеленим шатам Славутчини. Не встигають перегортати календар, а на ньому вже інша пора року, наповнена новими турботами і завданнями. У цьому сенс їхнього життя, бо ліс для них став покликанням і долею…

Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):


(I can not read the code)