< Попередня новина


Дотримуйтесь техніки безпеки на полюванні

3.09.2020 21:44 | давність новини: 26 дн.
Категорія: Загальні новини

     Полювання - не забава, а захоплюючий і здоровий спорт, що вимагає до себе виключно серйозного відношення. Більшість нещасних випадків припадає на літньо - осіннє полювання. Мисливцю доводиться бувати в лісі, на водоймах, у всяку погоду, добру і погану, і часто наражатися на небезпеку заблукати, обморозитися, провалитися в болото і т.п. Нерідко йому трапляється заночувати там, де його застала ніч, іноді в абсолютно, здавалося б, неможливої для нічлігу обстановці. Ось тому-то він повинен знати всі правила похідно-табірного життя, уміти пристосуватися до будь-яких несприятливих умов. 
     Крім того, завжди слід пам'ятати, що мисливець озброєний серйозною смертоносною зброєю, при невмілому і недбалому поводженні з якою він може заподіяти каліцтво собі або кому-небудь з оточуючих. Деякі мисливці або не можуть, або не хочуть усвідомити, що мисливська рушниця є небезпечною зброєю. Часто на зауваження, зроблене необережному стрільцю, що обсипав вас дробом або що вистрілив у вашу сторону, доводиться чути відповідь: "Так що ви дурощі говорите, адже я дробом стріляю!" Такий стрілець повинен знати і пам'ятати, що потрапила під постріл молода берізка або осика близько 5 см в поперечнику скошується зарядом дробу, як косою, що кінь після пострілу на відстані декількох метрів крупним дробом в голову (за вухо) падає, як уражена громом. Небезпека поранення на близькій відстані усугубляє тим, що із зарядом дробу в рану неминуче потрапляють обривки одягу, вати і т.п. Таке забруднення рани сприяє нагноєнню, може викликати зараження крові і привести до загибелі потерпілого навіть в тому випадку, якщо не пошкоджені життєво важливі органи. Не можна не погодитися з тим, що поранення дробом, нанесене на близькій відстані, не менше, а більш небезпечно, ніж поранення гвинтівковою кулею. 
     Поранити людину або тварину із зброї шротом можна і на дуже великій відстані. Хоча забійна дробу обмежується порівняно невеликою дистанцією, окремі дробини, особливо крупних номерів, можуть нанести поранення на відстані в 250-350 м. 
     Треба пам'ятати, що чим крупніший шріт, тим далі він летить і тим більшу небезпеку має для оточуючих. При полюванні картеччю і кулею слід дотримуватися особливої обережності, оскільки картеч небезпечна на відстані до 600-700 кроків, а куля, незалежно від того, кругла вона або іншої форми, - до 1500 кроків. 
За спостереженнями, дуже великий відсоток ненавмисних пострілів і нещасних випадків на полюванні відбувається тому що мисливці переконані в тому, що рушниця розряджена, тоді як воно насправді заряджене. От чому абсолютно неприпустимо цілитися в людей або тварин навіть при повній упевненості, що патрони з рушниці вийняті. Дуже часто такі "жарти" з рушницею закінчувалися катастрофою. Необхідно раз і назавжди покласти край такого роду "жартам" і твердо запам'ятати, що мисливська рушниця - серйозна зброя і що щонайменший відступ від правил поводження з ним загрожує небезпекою. 
     Кожний мисливець повинен твердо знати правила поводження з рушницею, а також поведінки на полюванні в різних умовах і вимагати дотримання цих правил від оточуючих. Тільки таким шляхом можна запобігти можливості нещасних випадків на полюванні. 

Прес-служба ДП «Славутський лісгосп»

Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):


(I can not read the code)