< Попередня новина


Екскурсія до столиці країни

6.11.2017 09:02 | давність новини: 4 р.
Автор:  Олена Матус, Андрій Ткачук
Категорія: Загальні новини

   Шкільна пора – прекрасний період у житті кожної людини. Особливо з цих років запам'ятовуються події, що відбулися під час шкільних канікул. Прекрасну можливість відмінно провести осінні шкільні канікули у серці нашої держави місті Києві надало державне підприємство «Славутське лісове господарство» для вихованців Нетішинського учнівського лісництва  Центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.  На екскурсію діти поїхали вперше. 
     Знайомство з містом почалося з екскурсії в національний науково – природничий музей  України - одним із найбільших науково – природничих музеїв світу і найбільшим природничим музеєм України.  Він був створений у 1966 році як єдиний експозиційно-територіальний комплекс у складі Геологічного,  Палеонтологічного, Зоологічного,  Ботанічного та Археологічного музеїв. Музейний комплекс розташований в самому центрі Києва. Тут  у 24 залах зібрано понад 30 тисяч експонатів, що розповідають про виникнення, будову і еволюцію Землі, її рослинний і тваринний світ, про історію матеріальної культури племен і народів, що заселяли територію України. 
   Невеликий перекус і ми з неабияким захопленням і цікавістю здійснюємо мандрівку скрізь віки від Старокиївської гори – до Золотих воріт. Ходимо пішки і слухаємо розповідь екскурсовода про історичну частину древнього Києва. Ми побачили – град Кия, град Володимира, капище язичників, град Ярослава. Помилувались Пейзажною алеєю, пройшли «дорогою предків», відвідали Михайлівський золотоверхий монастир, помилувалися родзинкою барокко – Андріївською церквою, Софією Київською і сфотографувались біля   «Золотих воріт» і пам'ятника Богдану Хмельницькому. Родзинкою екскурсії стало відвідування Пейзажної алеї та катання на одному з найулюбленіших видів транспорту киян – фунікулері. Екскурсовод Валерій був просто СУПЕР! 
   Наступною нашою зупинкою  був  монумент «Батьківщина-мати», що увінчує головну будівлю Меморіального комплексу і нагадує про подвиг народу в роки війни.  Перший поверх комплексу нагадує нам, що у країні війна. Особисті фото, речі воїнів АТО пахнуть димом і смертю. Вони були вихоплені з полум’я бою… Серед них речі Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького, загиблого 29 травня 2014 р. разом із 11 військовими у збитому терористами вертольоті; наймолодшого захисника Донецького аеропорту 18-річного Сергія Табали, полеглого 6 листопада 2014 р.; Героя України, колишнього «афганця» Олега Міхнюка, вбитого 20 серпня 2014 р. на Луганщині; активного учасника Революції гідності, розвідника Станіслава Дерев’янка, який передавав матеріали, коли був ще живим, але на власні очі побачити експозицію так і не встиг – загинув 27 березня 2016 р. поблизу м. Авдіївка, закривши собою товариша. 
   На другому та третьому поверхах ми познайомились з експозицією «Дорога війни». Матеріали, представлені у вітринах, розкривають відповідне коло подій Другої світової війни, деталізують їх через особисті людські долі. Та, мабуть, найбільше захоплення викликало у вихованців, особливо у хлопців, огляд експонатів  війни, зокрема військової техніки часів Другої світової війни.
   Надворі дощ, але ми поспішаємо до Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка. Саме тут створено одну з найбільших у світі колекцій живих рослин помірного поя¬су Євразії, яка нараховує 1178 видів із 113 родин, у тому числі дерев, кущів та напівкущів – 317 видів, трав'янистих рос¬лин – 861 вид.
Ми  побачили експозиційні ділянки – «Ліси рівнинної частини України», «Степи України»,  «Українські Карпати»,  «Крим»,  «Кавказ».
   В дендрарії  ми побачили  унікальну колекцію дерев, кущів та ліан – 1062 видів, різновидів та форм, які представлені на ділянках:  «Голонасінні», «Березовий гай», «Букові», «Розові», «Горіхово-липово-кленові», «Волога долина», «Сад магнолій», «Сад бузків, або сірінгарій». 
   Дівчатка познайомились з єдиною  в Україні колекцією квітникових рослин відкритого ґрунту (4000 видів і сортів), в якій представлено всі гру¬пи квітникових культур.  Приємно було бачити великі поля хризантем. 
Другий день теж був цікавим. Ми відвідали «Мамаєву слободу» - Центр народознавства «Козак Мамай». Просвітницький музей просто неба з відтворенням архітектурним ансамблем Наддніпрянщини XVIII століття. 
У центрі архітектурного ансамблю, що нараховує 98 об’єктів, ми побачили  козацьку триверху дерев’яну церкву в ім’я Покрови Пресвятої Богородиці із дзвіницею. Неподалік від церкви на узвищі  видно вітряк – символ мирної хліборобської України. Далі над двома покритими очеретом,  озерами розташовуються садиби титаря, козаків-джур, козацького старшини, коваля із кузнею, гончаря із гончарною майстернею, ворожки, шинок єврея-крамаря, а також пасіка та водяний млин. Садиби складаються з різних за своїм господарським призначенням споруд: це комори, повітки, стайні, льохи, хліви, клуні, возовні тощо. Цей традиційний український краєвид доповнюється базарним майданом, управою та козацькою залогою.
   Ми не могли не пройтись по головній площі Києва  Майдану Незалежності – серці туристичного і культурного життя столиці. Звичайно, стела Незалежності просто велична!  Це  тріумфальна колона, увінчана фігурою жінки (Берегині) з калиновою гілкою в руках, висотою – 61м.
По скільки дощ не припинявся, відвідати зоопарк стало неможливим, тому екскурсовод Вікторія внесла для нас корективи і ми відвідали розважальний центр «Космополіт».  Юні вихованці із задоволенням відвідали  сучасний ролердром та льодову арену.
Знайомство зі столицею держави для дітей стало не тільки цікавим і змістовним, а й повчальним. Почуте і побачене під час екскурсії діти зможуть використати в навчальному процесі.  І стала вона реальністю за фінансової підтримки в організації поїздки для своїх підшефних керівництва ДП «Славутське лісове господарство» на чолі з його директором Сапожніком В.В.  Всі залишилися задоволені: діти – від поїздки і отриманих вражень, шефи – від дитячих «Дякуємо!».
     Олена Матус, директор Центру туризму і краєзнавства учнівської молоді
     Андрій Ткачук, лісничий Нетішинського лісництва

Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):


(I can not read the code)