< Попередня новина


Обережно – небезпека поряд

26.03.2021 12:00 | давність новини: 26 дн.
Категорія: Загальні новини

     З настанням сухої та спекотної погоди, що встановилася на території Славутчини склалася вкрай тривожна ситуація з пожежами в лісах нашого краю. Трава на пасовищах та навколо доріг швидко висихає на сильному сонці і легко займається навіть від сірника або цигарки. Із початком збору уражаю різко зростає кількість випадків спалювання пожнивних рештків на полях та присадибних ділянках. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто. На гасіння лісових пожеж витрачаються величезні сили та засоби.
     Велика кількість великих і малих лісових доріг сприяє зростанню відвідання лісів населенням, з вини якого щорічно виникає найбільше пожеж в лісових масивах. Саме необережність людей – головна причина всіх тих нещасть, що приносять пожежі. Тому, у першу чергу треба боротися не тільки із самими пожежами, а з їхньою першопричиною – необережністю людей.
     Відповідно до статті 31 Лісового кодексу України та розпорядження Хмельницької обласної державної адміністрації від 12 серпня2010 р за № 419/2010-р «Про невідкладні заходи щодо запобігання лісових пожеж, заборону в’їзду автотранспортних засобів до лісових масивів області та відвідування лісів населенням» та розпорядження від 08 червня 2015 р. № 257/2015-р вказано заборонити відвідування населенням хвойних молодняків, а також інших небезпечних в пожежному відношенні лісів, розводити багаття в лісах та заборонити  в’їзд на територію державного лісового фонду автомобільного транспорту. Закрити непланові дороги через лісові масиви. Постійно проводити патрулювання лісів з метою виявлення порушень вимог «Правил пожежної безпеки в лісах України».
     Нагадуємо, що згідно ст. 77 КУпАП, порушення вимог пожежної безпеки в лісах – тягне за собою накладення штрафу на громадян від дев’яноста до двохсот сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1530-4590 грн.) та на посадових осіб – від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (4590-15300 грн.)
     Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (4590-15300 грн.) та на посадових осіб – від шістсот тридцяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (10710-30600 грн.).
     В той же час за підпал чи завдання лісовим масивам значної шкоди через необережне поводження з вогнем наступає кримінальна відповідальність з відшкодуванням завданих збитків, що може сягати сотень тисяч гривень та позбавлення волі на відповідний термін.
Декілька порад при виявленні чи потраплянні у лісову пожежу:- негайно повідомити оперативно-рятувальну службу по телефону «101»;- зателефонувати на цілодобову гарячу лінію ДП “Славутський лісгосп” – 7 - 14 - 59- не панікувати та не приймати поспішних, необдуманих рішень;- не тікати від полум’я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долати край вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом;- гасити полум’я невеликих низових пожеж можна, збиваючи полум’я гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами;- під час гасіння пожежі не відходити далеко від доріг та просік, тримати в полі зору інших учасників гасіння пожежі, підтримувати з ними зв’язок за допомогою голосу.
     Шановні жителі Славутчини - ліс гостинно зустрічає всіх, хто шукає в ньому відпочинку, проте, він вимагає дбайливого до себе ставлення. Лісові пожежі вкрай небезпечні. За кілька хвилин вогонь знищує те, що виросло за кілька десятиліть. Крім того, вогонь може завдати шкоди і людським помешканням, або навіть забрати життя. Про це потрібно пам’ятати і головне дотримуватись вимог «Правил пожежної безпеки в лісах України».
     
 
     З повагоюДиректор ДП “Славутське лісове господарство”   Віктор Сапожнік

 

Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):


(I can not read the code)