< Попередня новина


Першоцвіти — перша посмішка весни! Не знищуйте їх!

28.03.2021 12:00 | давність новини: 24 дн.
Автор:  Адміністрація ДП «Славутське лісове господарство»
Категорія: Загальні новини

     У весни багато прикмет. Одна з них – поява первоцвітів. З приходом теплих весняних днів у наших лісах з’являються ці тендітні первістки оновленої землі. Первоцвіти – безцінний дар природи, перша посмішка весни, прикраса лісів. Як мало ми знаємо про ці дивні рослини – первоцвіти. Їм не страшні а ні раптовий сніг, а ні люті морози – до примх погоди вони прекрасно пристосувались.
     Першоцвітами називають низку видів дикорослих рослин, що квітнуть наприкінці зими та на початку весни: усі види підсніжників, цикламени, сон-трава, проліски, крокуси (шафрани) та ін. Всі ці рослини знаходяться на межі зникнення і занесені до Червоної книги України, тобто за жодних обставин збір їх в природі та торгівля ними заборонені й повинні каратись законом.
     На припинення збору, перевезення та торгівлі зникаючими первоцвітами щороку в Україні проводиться акція «Первоцвіт». Вона починається ще у лютому, із першими підсніжниками, а закінчується у кінці квітня. Завдання природоохоронної акції «Первоцвіт” — привернути увагу громадськості до проблеми охорони ранньоквітучих лісових рослин і спрямувати зусилля учнів, молоді, пересічних громадян на практичні дії щодо захисту первоцвітів.
     Переважно більшість рідкісних декоративних рослин, що занесені до Червоної книги України, зникають через винищення їх людиною. Найяскравіше ця тенденція простежується на прикладі первоцвітів, які збираються головним чином для продажу.
     Згідно чинного законодавства, здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин та їх частинами, громадяни порушують закони України: „Про рослинний світ” „Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про Червону Книгу України”, та згідно ст. 88, 88-1, 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення караються штрафами.
     Дуже важливою складовою акції «Первоцвіт» є пропаганда відмови від купівлі первоцвітів. Адже торгівля первоцвітами – це торгівля, яка заохочується виключно попитом.
     Запрошуємо всіх небайдужих прислухатися до порад, а ще краще – до свого розуму і совісті, та активно підтримати зусилля для збереження нашого майбутнього та майбутнього наших дітей і всіх наступних поколінь.
     Ми закликаємо всіх: малечу, юних, дорослих та людей поважного віку, — бережіть світ, що оточує Вас, бо тільки краса врятує його.
 
     Адміністрація ДП «Славутське лісове господарство»

Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):


(I can not read the code)