< Попередня новина


З усією відповідальністю ставитися до запобігання та захисту лісових масивів від пожеж

29.04.2021 08:32 | давність новини: 10 дн.
Автор:  Головний лісничий Веремій О.О.
Категорія: Загальні новини

     Щорічно лісові пожежі завдають великих збитків природі та державі. Найбільша кількість пожеж, припадає на весняно-літній період. У вихідні та святкові дні ліс відвідує велика кількість людей, що призводить до різкого зростання джерел вогню.      За кілька годин неконтрольована пожежа знищує цілі лісові масиви, які зростали десятками років, а про збитки годі  й казати – лік може йти на мільйони. 
      Працівники ДП «Славутський лісгосп» мають з усією відповідальністю ставитися до запобігання та захисту лісових масивів від пожеж. Посадові особи до початку виконання своїх обов’язків, а також один раз на три роки повинні проходити навчання і перевірку знань з питань пожежної безпеки інструкції про заходи пожежної безпеки по підприємству. Власне цьому заходу було проведено тактичне спеціальне навчання по ліквідації умовної лісової пожежі, яка виникла у 17 кварталі Крупецького лісництва.
     Маємо лісопожежну станцію ІІ типу, на озброєнні якої знаходяться 4 пожежних автомобілі, автоцистерни:1 АЦ-40 ЗІЛ (131), АЦ-40 ЗІЛ (130) та 2 АЦ-30 ГАЗ (66), 2 пожежні модулі: мітсубісі Л-200 та ГАЗ 66, 5 тракторів МТЗ-82, з плугамиПКЛ-70, трактор Майсей Фергюсон 6713, лісовий  плуг ЛПЗ ПРО, екскаватор. Створено 5 пунктів накопичення протипожежного обладнання та інвентаря.  Щорічно лісгосп виконує великі об’єми робіт по створенню мінералізованих смуг та проводить догляд за ними.  Встановлено 3 металеві пожежно-спостережні вежі. В особливо пожежонебезпечний період здійснюються спільні патрулювання лісових масивів з Славутським РС ГУ ДСНС, ВП №1 Шепетівським РУ ГУ національної поліції та представниками прилеглих до лісових масивів територіальних громад.
    Головний інженер Туринський В.В. наголосив про порядок взаємодії у між працівниками лісового господарства та приватними лісозаготівельними бригадами, перевізниками у сфері охорони праці під час виконання спільних робіт, та заходів із запобігання і реагування на надзвичайні ситуації, пожежі та небезпечні події.
     Інженер з охорони праці Гавура В.А. відмітив що навчання відбуваються у День охорони праці. Девіз зазначеного заходу у 2021 році «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки та здоров’я на роботі». Це також день пам’яті працівників, які загинули або отримали травми чи профзахворювання на робочих місцях. Прозвучало щире побажання разом подолати пандемію COVID-19, і вийти з кризи іншими – з новим ставленням один до одного, до праці, до життя.
     Навчання проводилось у два етапи: спершу опрацювали теоретичні знання правил користування первинними засобами пожежогасіння, оперативну готовність державної лісової охорони та пожежно-рятувальної техніки до дій у випадку виникнення  пожеж у лісових масивах.  Була змодельована ситуація внаслідок якої зайнялась суха трава на площі 500 кв. метрів. Виникла загроза поширення пожежі. Лісничий Бережний В.А. терміново проінформував керівництво лісгоспу, сповістив працівників для підготовки засобів пожежогасіння. Лісничий провів розвідку місця пожежі, визначив вирішальний напрямок. По прибутті до місця пожежі керівник лісгоспу викликав спеціальні служби взаємодії. Площа пожежі збільшувалась  і розповсюджувалася у напрямку села Крупець. Головний лісничий повідомив голову Крупецької ТГ пана Михайлюка В.А. щодо залучення добровільної пожежної дружини (ДПД) з підручними засобами пожежогасіння. Всі разом створили резерв для запобігання розповсюдження пожежі з півночі, підручними засобами пожежогасіння. На місці виклику створили оперативний штаб. Завдяки спільним зусиллям лісівників, добровільних дружин та рятувальників модельовану пожежу ліквідовано.     
      Необхідно вимагати у відвідувачів, у державному лісовому фонді, дотримання правил поводження з вогнем, та берегти ліс для нащадків!      
 
     Головний лісничий Веремій О.О.                                                                                    

Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):


(I can not read the code)