< Попередня новина


ЗНАННЯ, ЯКІ НЕ ПОПОВНЮЮТЬСЯ – ЗАБУВАЮТЬСЯ

8.10.2021 15:57 | давність новини: 51 дн.
Категорія: Загальні новини

     Зміни клімату, які стали однією з причин пожеж нового типу, свідчать про високу вірогідність повторення погодних умов з надзвичайною небезпекою аналогічних 4 квітня (Народичі), 16 квітня (Овруч), 7 липня та 30 вересня 2020 р. (Сєвєродонецьк). Новий рівень пожежної небезпеки погоди та пожежі нового типу вимагають нових методів боротьби з ними. В умовах відсутності державного фінансування лісового  господарства та одночасного податкового навантаження реальні можливості для оновлення пожежної техніки та засобів пожежогасіння лісогосподарськими підприємствами є суттєво обмеженими. Тобто, найбільш перспективними напрямками боротьби з пожежами нового типу є ті, що не вимагатимуть суттєвих фінансових затрат: 1) удосконалення системи попередження пожеж; 2) підвищення рівня готовності, ефективності виявлення пожеж та першої атаки на пожежу; 3) підвищення кваліфікації  керівників гасіння лісових пожеж, лісової охорони та лісових пожежників щодо застосування сучасних методів попередження та гасіння пожеж; 4) удосконалення організації гасіння пожеж.
     З  4 по 6 жовтня на базі Навчально-наукового виробничого центру «Дзвінківський» ВП НУБІП України «Боярська лісова дослідна станція», працівники ДП «Славутський лісгосп» змістовно попрацювали на три-денному  семінарі – тренінгу,  для персоналу лісової охорони державних лісогосподарських підприємств, природно – заповідного фонду та інших лісокористувачів. Відбулась «Друга лісо пожежна школа НУБІП – 2021».
     Метою тренінгу було поглиблення теоретичних знань та практичних навичок керівників гасіння лісових пожеж (КГЛП) різного рівня (головні лісничі, інженери з охорони та захисту лісу, лісничі, помічники лісничих, начальники ЛПС) та пожежного персоналу щодо попередження пожеж, організації безпечного та ефективного гасіння лісових пожеж, вибору стратегії та тактики гасіння.
     Організаторами тренінгу відпрацьовувались різноманітні екстремальні умови лісових пожеж. Це дуже повчальний досвід для фахівців. Нехай він краще не знадобиться, але знання мають бути. Народна мудрість каже: «Знання, які не поповнюються, - вибувають!».
 
     Прес – служба ДП «Славутське лісове господарство»

Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):


(I can not read the code)