< Попередня новина


До боротьби з пожежами готові

16.06.2021 09:16 | давність новини: 51 дн.
Автор:  Прес-служба ДП "Славутський лісгосп"
Категорія: Загальні новини

     10.06.2021 року  на виконання наказу Державного агентства лісових ресурсів України від 20.05.2021 року  № 322 «Про проведення перевірок», було проведено перевірку з питань своєчасного виявлення та гасіння лісових пожеж, а також стану здійснення профілактичних та  попереджувальних заходів у ДП «Славутське лісове господарство». Перевірка була проведена спеціалістами Рівненського  та Хмельницького ОУЛМГ. В ході перевірки встановлено підприємство забезпечено та укомплектовано всіма необхідними засобами, технікою та інвентарем для локалізації та ліквідації лісових пожеж на території ДЛФ підприємства та при необхідності надання ефективної допомоги в ліквідації лісових пожеж іншим лісокористувачам. ДП «Славутське ЛГ» з метою недопущення масштабних лісових пожеж на обслуговуємій території  розроблено та погоджено в Шепетівській районній державній адміністрації мобілізаційно – оперативний план ліквідації лісових пожеж у пожежонебезпечний період 2021 року та інструкції про порядок взаємодії.
     Для вчасного виявлення лісових пожеж на території ДП «Славутський лісгосп» розташовано три спостережні вежі, які обладнані телесистемою відеоспостереження, яку виведено на центральний пункт спостереження та об`єднано з камерами ДП «Ізяславський лісгосп», ДП «Шепетівський лісгосп» та ДП «Острозький лісгосп». Спостерігати за лісами можна за трьома моніторами, куди подають зображення з дев`яти веб-камер. Телесистема базується на високоякісному обладнанні, що забезпечує чітке зображення з потужним збільшенням для детального огляду лісів на великій відстані. Електронна карта відображає рух та зони огляду телекамер у реальному часі, забезпечує швидке наглядне визначення місця пожежі та його координат для роботи GPS навігаторів. Це дає можливість оперативно встановити, визначити напрямок та розташування пожежі. Також для своєчасного виявлення загорання забезпечено квадрокоптером, що дає змогу швидко виявити та локалізувати випадки загорань.
     Для охорони лісів від пожеж в 2021 році придбано матеріалів на суму – 340,8 тис. грн., основних засобів: автомобіль (лісовий пожежний модуль), 2 телевізійні системи спостереження, 20 радіостанцій (переносні), 5 мотопомп, 30 ранцевих оприскувачів, 2 бензопили, 1 бочку для підвозу води 6000 літрів та інший пожежний інвентар на суму – 524,2 тис. грн., понесені витрати по ЛПС ІІ типу – 590,0 тис. грн. Загальна сума становить – 1455 тис. грн.
     Станом на 01.06.2021 року підприємством проведені наступні профілактичні та попереджувальні заходи з охорони лісів від пожеж:
- влаштування мінералізованих смуг – 349,0 км;
- проведення догляду за мінералізованими смугами – 980,0 км;
- перекриття позапланових доріг – 115 шт;
- виставлено наглядної агітації – 60 шт;
     Хмельницьким ОУЛМГ з метою забезпечення ефективних заходів гасіння можливих лісових пожеж значних розмірів ДП «Славутське лісове»   господарство визначено базовим підприємством по зосередженню протипожежного інвентаря. На території ДП «Славутський лісгосп» створено та функціонує лісо пожежна станція ІІ типу 5 пунктів накопичення засобів пожежогасіння. Зона обслуговування ЛПС-ІІ складає більше 24 тис. га. лісового фонду.

     При виявлені лісової пожежі прохання повідомляти за телефонами:
7-14-59 та 067 657 25 06  - диспетчерська підприємства, 7-09-04, 101 – черговий ДСНС.
 

Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):


(I can not read the code)