< Попередня новина


Бережіть ліс від пожеж!

26.06.2020 08:05 | давність новини: 45 дн.
Автор:  Прес-служба ДП "Славутський лісгосп"
Категорія: Загальні новини

     Проблема охорони лісів від пожеж є найбільш складною, і відповідальність за неї накладається на працівників лісового господарства. З метою попередження лісових пожеж і мінімалізації їх наслідків державним підприємством «Славутське лісове господарство» щорічно здійснюється комплекс організаційних, профілактичних та попереджувальних заходів.
     Біля лісових масивів вздовж доріг загального користування та у місцях відпочинку населення виставляються аншлаги, бігборди на протипожежну тематику, публікуються у засобах масової інформації звернення до громадян з питань дотримання вимог пожежної безпеки, проводиться пояснювальна робота з відпочиваючими та місцевими жителями у вигляді бесід.«Люди не завжди задумуються над тим, що їхні дії можуть мати вкрай негативні наслідки. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви і завдати великих збитків».
     З метою посилення контролю за станом пожежної безпеки, лісовим господарством видається розпорядження щодо заборони відвідування лісів і в’їзду в них транспортних засобів, здійснюється контроль за випалювання сухої рослинності за межами лісового фонду, залишки на сільгоспугіддях, очерету в заплавах річок біля лісового масиву, проводяться рейди з профілактичних лісових пожеж.Станом на 01.06.2020 року створено мінералізованих смуг протяжністю 90 км. та 1652 км. догляду за мінералізованими смугами.
     Згідно статті 105 Лісового Кодексу України «Відповідальність за порушення лісового законодавства»» винні несуть адміністративну відповідальність, а якщо порушення вищезгаданої статті веде за собою знищення, або пошкодження лісу – притягаються до кримінальної відповідальності.
     Також слід відмітити, що у зв’язку з встановленням стійкої сухої погоди високої температури повітря, рейдові бригади у складі працівників державної лісової охорони ДП "Славутський лісгосп" та Славутського РС ГУ ДСНС постійно проводять профілактичні заходи щодо попередження виникнення осередків пожеж в лісових масивах.  Проводиться роз`яснювальна робота щодо дотримання правил пожежної безпеки в лісі з різними групами населення: із відпочиваючими; із жителями, які працюють в полях та на околицях населених пунктів. Лісівники наголошують: "Дотримуйтеся правил поводження з вогнем, збережіть ліс для нащадків!"
     Адміністрація ДП «Славутський лісгосп»

Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):


(I can not read the code)