< Попередня новина


УВАГА: В ЛІСАХ РОЗПОЧАВСЯ ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНИЙ ПЕРІОД!

12.03.2020 15:12 | давність новини: 16 дн.
Автор:  Прес-служба ДП "Славутський лісгосп"
Категорія: Загальні новини

     Шановні СЛАВУТЧАНИ!
Навесні, влітку всім нам дуже подобається відпочивати на природі і, особливо, в лісі. Хочеться щоб куточок лісу, який ми обираємо для відпочинку, був мальовничим, незасміченим, взагалі незайманим.
Але слід знати, що після танення снігу в лісах України розпочинається період, коли різко зростає небезпека виникнення лісових пожеж, він і називається пожежонебезпечним. І триває цей період до жовтня місяця включно.
     Лісові пожежі були і є найбільшим лихом для лісу. За лічені хвилини вони можуть знищити або пошкодити лісові насадження, що вирощувалися десятиріччями. Вогонь зводить на нівець працю цілих поколінь лісівників. При цьому пошкоджуються не тільки дерева, кущі, трав’яниста рослинність, а гинуть також дикі тварини, птахи, комахи; вогонь знищує службові споруди у лісах, може перекинутись на житлові будинки, що знаходяться поряд з лісом. На лісових пожежах можуть загинути й люди…
      На жаль, сумна загальнодержавна статистика показує, що незважаючи на роз’яснювальну роботу серед населення, на початку пожежонебезпечного періоду, у лісах виникає найбільша кількість лісових пожеж (до 70% всіх випадків), як за кількістю, так і за пройденою вогнем площею.
Основною причиною виникнення лісових пожеж є порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки в лісах України під час відпочинку у лісі та випалювання сухої трав'яної рослинності на сільгоспугіддях, пустирях, вздовж доріг. Сильні весняні вітри роздмухують вогонь і розповсюджують його у прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення. Зростання відвідування лісових насаджень населенням під час тривалої посухи також значно збільшує кількість пожеж. Бавитись з вогнем у лісі це насамперед шкодити самому собі, адже за це передбачена не тільки адміністративна, а у певних випадках й кримінальна відповідальність.
     Звертаємось, перш за все, до учителів – розкажіть своїм учням, до батьків – розкажіть своїм дітям, до керівників підприємств, установ, організацій – розкажіть своїм працівникам, до усіх свідомих людей – запам’ятайте – під час пожежежонебезпечного періоду, відповідно до Правил пожежної безпеки в лісах України, в лісах забороняється:
розводити багаття;
випалювати траву на землях лісового фонду, а також на суміжних з лісом ділянках, у т.ч. проводити сільськогосподарські пали;
заїжджати на територію лісового фонду транспортними засобами та іншими механізмами;
палити (курити), кидати непогашені сірники;
Тому ще раз нагадуємо - пожежу легше попередити, ніж загасити!
Наш спільний громадянський обов'язок - шанобливо ставитися до природи, перебуваючи в лісі дотримуватися Правил пожежної безпеки в лісах.
Тільки спільними зусиллями ми зможемо зберегти ліси від вогню!
 
ДП «Славутський лісгосп» також  попереджає:
За порушення вимог «Правил пожежної безпеки в лісах України» громадяни мусять сплатити штраф у розмірі від п»яти до п»ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 255 грн.). Для посадових осіб сума вимірюється від п»ятнадцяти до п»ятидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 255 до 850 грн.).
В той же час за підпал чи завдання лісовим масивам значної шкоди через необережне поводження з вогнем наступає кримінальна відповідальність з відшкодуванням завданих збитків, що може сягати сотень тисяч гривень та позбавлення волі на відповідний термін.
Декілька порад при виявленні чи потраплянні у лісову пожежу:
- негайно повідомити оперативно-рятувальну службу по телефону «101»;
- зателефонувати на цілодобову гарячу лінію ДП “Славутський лісгосп” – 7 - 14 - 59
- не панікувати та не приймати поспішних, необдуманих рішень.

     З повагою
Адміністрація ДП “Славутське лісове господарство” 

Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):


(I can not read the code)