< Попередня новина


Весняно-лісові роботи: яких вимог з охорони праці дотримуватися, щоб уникнути нещасних випадків?

6.04.2021 15:34 | давність новини: 33 дн.
Автор:  Головний інженер Туринський В.В.
Категорія: Загальні новини

   Весняно-лісові роботи — напружений етап річного циклу лісопромислового виробництва. Зокрема, у березні-квітні лісогосподарськими підприємствами виконується біля третини річного обсягу лісових тракторних  робіт.
     У цей час пожвавлюються також інші роботи в лісопромисловому виробництві. Зростає, в порівнянні із зимовими місяцями, кількість зайнятих на ручних роботах працівників, у першу чергу, на технологічному обслуговуванні та забезпеченні роботи посадкових та інших машино — тракторних агрегатів та під час виконання лісокультурних робіт ручним способом.
     Все це об’єктивно збільшує вірогідність травматизму, особливо при недотриманні правил техніки безпеки та охорони праці і внаслідок неналежної організації робіт.
     Умови праці у лісогосподарському виробництві мають свої особливості. В основному лісові роботи виконуються на значній відстані від центральної садиби. Через це понижується контроль за безпекою працюючих зі сторони адміністрації лісового господарства. У цих умовах підвищується особиста відповідальність механізаторів за безпеку проведення робіт.
     Причинами аварій і нещасних випадків при експлуатації лісогосподарської техніки, особливо при проведені весняно — лісових робіт є:
технічна несправність тракторів і лісогосподарських машин;
порушення технологічного процесу;
не проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці працівникам господарств;
порушення виробничої і технологічної дисципліни;
відсутність перед рейсових медичних оглядів.
Відповідальними особами за організацію охорони праці під час проведення весняно - лісових робіт призначаються:
в цілому по господарству — головний лісничий, головний інженер;
по лісництвах — лісничий.
     Держпраці наполегливо рекомендує роботодавцям, керівникам лісогосподарських підприємств, інженерам з охорони праці напередодні розпалу весняно — лісових робіт посилити профілактичну роботу по запобіганню виробничого травматизму в поточному році.
     Організувати роботу згідно Правил з охорони праці для працівників лісового господарства та лісової промисловості; дотримуватись нормативних актів з охорони праці:
організувати навчання працюючих безпечним методам роботи;
провести інструктаж з охорони праці з усіма працівниками, зайнятими на виробничих процесах;
забезпечити працюючих спецодягом, засобами індивідуального захисту, аптечкою, питною водою та засобами пожежогасіння;
відвести місце для відпочинку, споживання їжі та паління;
не допускати до роботи осіб, які не пройшли медичний огляд;
не допускати до роботи осіб хворих, перевтомлених, тих, які знаходяться в нетверезому стані, або тих, що не пройшли інструктаж з охорони праці;
провести заходи щодо зміцнення трудової та виробничої дисципліни;
для виконання технологічних процесів не допускати машини і обладнання, які мають технічні несправності;
заміняти, регулювати та очищати робочі органи машин дозволяється тільки при непрацюючому двигуні трактора, після того, як будуть опущені, або встановлені на підставки, робочі органи;
не допускати експлуатацію машин без передбачених конструкцією огорож рухомих елементів;
під час агрегатування трактора з причіпними машинами необхідно зашплінтувати з’єднувальний пристрій. Агрегати, до складу яких входять причіпні машини, з робочим місцем, обладнати двосторонньою сигналізацією;
причепи до трактора і навіска лісогосподарських машин повинні виконуватись особами, які обслуговують дану машину, із застосуванням інструменту підйомних пристосувань, які гарантують безпечне виконання операцій.
     Причіп та навіску машин і обладнання на трактор необхідно виконувати удвох. Робітник, який здійснює зчіпку (навіску), не повинен стояти на шляху руху трактора до машин, а зчіпку починати тільки після сигналу тракториста. Тракторист повинен вести трактор на пониженій передачі, на малих обертах двигуна, без ривків слідкувати за діями зчіпками і весь час тримати ногу на педалі головної муфти зчеплення. З’єднувати причіпну сергу з причіпним пристроєм машин потрібно тільки при зупиненому тракторі і виключеній передачі.
     Необхідною умовою успішного проведення комплексу весняно-лісових робіт та збереження людського потенціалу є створення керівниками лісництв безпечних умов праці найманих працівників, здійснення належного контролю за підлеглими працівниками та суворе дотримання працівниками трудової та виробничої дисципліни, правил охорони праці, пожежної безпеки.
 
     Головний інженер Туринський В.В.

Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):


(I can not read the code)