< Попередня новина


Вітаємо інженера лісових культур Поєнко Тетяну Михайлівну з Днем народження!

10.02.2020 10:44 | давність новини: 19 дн.
Категорія: Загальні новини

     В уяві більшості наших громадян лісова галузь чомусь завжди асоціюється лише з чоловіками. Сьогодні цю нішу також упевнено зайняло жіноцтво.
     І вміють вони робити різноманітні види робіт, мають потрібну кваліфікацію і досвід, відповідну освіту. Працюючи не лише лісо культурницями, бухгалтерами чи економістами, а й майстрами лісу, мисливствознавцями, інженерами та навіть лісничими.
     Хоча охороняти, примножувати, стежити за збереженням лісових масивів – робота нелегка. Саме її виконує інженер ДП «Славутський лісгосп», завжди привітлива Тетяна Поєнко. Вона, як ніхто інший, знає про лісове господарство дуже багато.
     У лісгоспі більшість співробітників – чоловіки, проте Тетяна Михайлівна не відчуває  ніяких незручностей у такому мужньому колективі. Працюється їй з ними легко. Хоча б тому, що навколо – багато професійних, чесних, відданих справі людей. Вони також поважають її за принциповість, доброзичливість, конструктивність, коректність у ставленні до колег, вміння триматися з гідністю та визнавати свої помилки. Проте нині не часто знайдеш тих, хто спокійно сприймає критику на власну адресу. На її плечах, як і в чоловіків, - погони, а в петличках – дубові листочки. І по жіночому щира усмішка.
     Вона має великий досвід і знання; з радістю ділиться ними з іншими працівниками. В галузі вона – 26 років. Закінчивши у 1993 році Українську сільськогосподарську академію, вона ефективно застосовує здобуті під час навчання навички та добуває життєвий досвід. Як свідчать колеги, вона зуміла вміло організувати роботу, досягти створення високоякісних лісових культур. Саме господарство – це вісімнадцять лісництв, - має 23998 га. І Головне завдання його працівників – відтворити ліси та зберегти їх первинну красу для наступних поколінь, захистити насадження від шкідників, хвороб і лісових пожеж. У лісгоспі постійно впроваджуються передові методи ведення лісового господарства, нові схеми посадки лісових культур, максимально наближеного до природного. Щорічно лісництвами лісгоспу лісовідновлення проводиться на площі біля 250 га.
     Навіщо лісу інженер? Аби правильно, без шкоди довкіллю, спланувати санітарну вирубку пошкоджених дерев, окреслити майбутню зону озеленення, скласти проект лісових культур, правильно закласти молодий ліс та доглянути за ним, а також – провести заготівлю деревини відповідно закону та норм. Інженер лісового господарства сприяє раціональному використанню лісових багатств. Вони вивчають передовий досвід організації лісокористування і забезпечують його впровадження.
     А щоб виконати на найвищому рівні цю роботу, фахівець такого профілю має добре знати життя лісу, схеми змішування лісових культур, а відтак – спеціальну підготовку. Знає, де підсадити (доповнити) насадження, де провести догляди, де швидко рятувати ліс від хвороб.
     Колеги по праці та чисельні учні шкільних лісництв району бажають Тетяні Михайлівні доброго здоров’я на довгі та щасливі роки, бадьорості духу,  зацікавленості в житті та невичерпної енергії для втілення нових творчих задумів на ниві лісівничої науки.

     З повагою та найкращими побажаннями, колектив Славутського лісгоспу

Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):


(I can not read the code)