< Попередня новина


Злочин залишати сміття у лісі!

3.07.2020 08:00 | давність новини: 38 дн.
Автор:  Прес-служба ДП «Славутський лісгосп»
Категорія: Загальні новини

 Під час спілкування із відпочивальниками на природі, все частіше чується що під час мрії про розслаблення та можливістю доторкнутись до прекрасного,  – зустрічається сміття. На улюбленій галявині – розкидані пляшки та пакети, а у ярі – стихійне сміттєзвалище. Знайомо? Сміття у лісі – це не тільки про естетичну недосконалість, це про суспільне життя також.
     Забруднення лісів – проблема, з якою лісівникам боротися стає дедалі важче. Незважаючи на систематичні звернення працівників державної лісової охорони про недопустимість засмічення лісових масивів побутовими відходами, мешканці Славути і прилеглих населених пунктів продовжують вивозити сміття та всілякий непотріб у лісові масиви, полезахисні смуги. З дитинства людина має знати, що викинуте сміття нікуди не дівається, і якщо вона доживе до 100 років – забута пляшка буде на неї чекати, викинутий у громадському місці недопалок радо зустрічатиме вас протягом 3-11 років, тобто ваші діти довго їх бачитимуть. Лісівники намагаються всіляко сприяти приємному відпочинку наших громадян у лісі. Сьогодні все більше лісових туристів планують культурний відпочинок  безпосередньо у  лісі. Вздовж автодоріг, в різних мальовничих куточках, біля водойм обладнано спеціально пристосовані місця для відпочинку зі столами, лавками, місцями для вогнища та контейнерами для збору сміття. Попит на відпочинок у пристосованих місцях зростає. Створення в лісових масивах мережі таких пунктів є одним з важливих заходів, спрямованих на охорону та захист лісу.
     Верховна Рада внесла зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за забруднення лісів. Ухваленим законом передбачено в десять разів збільшити штрафи за забруднення лісів. Зокрема, за  забруднення лісів відходами на громадян накладається штраф від 170 грн. до 1,5 тис.грн., для посадових осіб від 510 грн. до майже 1,2 тис. гривень. За забруднення лісу стічними водами, хімречовинами, нафтою або комунально-побутовими чи промисловими  відходами - посадовці повинні будуть заплатити від 850 грн. до 1 тис. 360 гривень.   Завдавання шкоди навколишньому середовищу карається законом. Необхідно змінювати ставлення людей до природи. Кожен громадянин має активно долучитись до цього процесу – для початку просто прибираючи за собою і сортуючи відходи.  Зробимо наше життя чистішим!
      Прес-служба ДП «Славутський лісгосп»

Коментарів (0)

Коментарі відсутні

Написати новий коментар (всі поля обов`язкові):


(I can not read the code)